Jak pielęgnować włosy

Należy regularnie myć włosy.

Używaj szamponu do włosów, który jest specjalnym produktem przeznaczonym do usuwania brudu i oleju ze skóry głowy i łodyg włosów. Zawiera on detergenty lub środki powierzchniowo czynne, które pomagają oczyścić skórę głowy i usunąć zanieczyszczenia z warstwy naskórka włosów. Najczęstszymi składnikami szamponów są siarczany (detergenty), alkohole tłuszczowe, czwartorzędowe związki amoniowe i pochodne silikonu.

Siarczany są używane do mycia, ponieważ po zmieszaniu z wodą tworzą pianę; ułatwia to nakładanie ich bezpośrednio na mokrą skórę/włosy bez konieczności ciągłego, intensywnego szorowania! Większość ludzi woli używać produktów bez siarczanów, ponieważ mogą one z czasem powodować uszkodzenia, jeśli są nadmiernie używane; jednakże istnieje wiele innych korzyści związanych z używaniem tego typu produktów, takich jak zwiększona objętość/utrzymanie tekstury po umyciu włosów (więc wypróbuj kilka próbek, jeśli to możliwe).

Jeśli chcesz czegoś mocniejszego niż zwykły szampon, spróbuj użyć odżywki – po prostu spłucz ją dokładnie, aby żadna nie pozostała na warstwach powierzchniowych, gdzie zbyt duża ilość mogłaby doprowadzić do złamania pod wpływem stresu/”siły ciągnięcia”.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz